Bugün: 20.2.2019, Çarşamba   ||    Telefon: 0312 213 34 44   ||    E-Posta: sendika@tezkoopis.org

Ankara / Türkiye

HABERLER

 • 17.05.2018 - gençemek YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR...

  Tez-Koop-İş Sendikası’nın genç emekçilere yönelik açılımının bir parçası gençemek dergisi yayın hayatına başlıyor. İşkolundakilerin ağırlıklı bölümünü oluşturan gençleri örgütlemeye yönelen ve genç üyelerinin sendikal çalışmalarındaki katılımını artırmayı hedefleyen sendika için bu derginin etkili bir araç olması hedefleniyor. Dergi aynı zamanda genç sendika üyelerinin sendikal aidiyetlerinin güçlendirilmesine de hizmet edecek.

  gençemek dergisinde öncelikle mağazalardaki, marketlerdeki, ofislerdeki çalışma koşulları, emek süreçleri, çalışma kültürü, işçi sağlığı ve iş güvenliği sorunları hakkında birikim oluşturulacak.

  Dergi genç emekçilere yönelik ilk yayın olma özelliği taşıyor. Genç emekçilerin dilini yakalamak, sorunlarını ve taleplerini dile getirmek gibi amaçlar taşıyor. Öncelikle sendikanın örgütlü olduğu işkolunu hedeflese de, bunun ötesinde çok farklı işkollarından, mesleklerden genç emekçilerin ve işsiz gençlerin deneyimlerine de yer vermeyi, genç emekçilerin gündemini yakalamayı önüne koyuyor.

  gençemek röportajlarla genç emekçilerin sesi olmanın yanısıra, iş hukukundan, teknolojiye; sanal dünyadan spora, müziğe, güvencesizlik, esneklik hallerinden mücadele deneyimlerine; sinemadan, kitaba kadar pekçok farklı temada sayfalardan oluşan bir dergi olacak.

  İlk sayı OHAL’in ağır ikliminde, seçime giden bir Türkiye atmosferinde çıkıyor. Ama gençemek duruma teslim olmayı değil, genç bir umut ve dirençle aşmayı hedefliyor…

   

  ***Türk-İş Başkanı Ergun Atalay'ın da katılacağı dergimizin tanıtım etkinliği Suavi'nin Konseri ile devam edecektir.

  ​Tarih: 19.05.2018 Cumartesi
  Saat: 14.00
  Yer: TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası
  Necatibey Caddesi No:57 Kızılay/Ankara
  LCV: (0312) 213 34 44

   

  Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın...