Bugün: 20.2.2019, Çarşamba   ||    Telefon: 0312 213 34 44   ||    E-Posta: sendika@tezkoopis.org

Ankara / Türkiye

HABERLER

 • 25.11.2018 - 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ

  EVDE, İŞTE, SOKAKTA ŞİDDETE HAYIR!
   

  Dünyada en yaygın insan hakları ihlali olan kadına yönelik şiddet ülkemizde ürkütücü boyutlara ulaşmıştır. Bir yandan kadınların kazanılmış haklarına yönelik saldırılar artmakta, bir yandan da ekonomik kriz ve baskı ortamının yarattığı iklimle birlikte kadına yönelik şiddet tüm biçimleriyle artışını sürdürmektedir.
   

  Kadına yönelik şiddet, kadınların temel haklarından biri olan çalışma hakkının da ihlâlidir. İşyerlerinde kadına yönelik şiddete karşı mücadele, kadın erkek eşitliğinin sağlanması ve tüm kadın emekçiler için insana yakışır iş, gelir ve sosyal güvencenin olduğu çalışma koşullarının yaratılması mücadelesi sendikaların öncelikli mücadele konularındandır.
   

  Evde, işte, sokakta; güvencesizliğe, eşitsizliğe, ayrımcılığa ve şiddete karşı mücadele eden kadınların yanındayız.  Tez-Koop-İş Sendikası olarak biz de  tüm kadınlar için şiddetten arındırılmış aile, işyerleri ve sokaklar istiyoruz.
   

  Sendikamızın 25 Kasım Kadına Yönelik  Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ne dair yayınladığı videolu mesaj linki için tıklayınız.
   

   

  TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI
  GENEL YÖNETİM KURULU

   

  Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın...